Türkçe English
0532 172 96 52
Cumhuriyet Mah. Güney Yanyol Cad. No:24 Gebze / Kocaeli

2022 Prefabrik Ev Fiyatları - 4

 2022 Prefabrik ev fiyatları

2022 Prefabrik Ev Fiyatları

 

Bir ev, yapabileceğiniz en büyük satın alımlardan biridir. Aynı zamanda en iyi yatırımlardan da birisidir. Trend Yapı Prefabrik olarak prefabrik evlerimizi doğru fiyatlandırdığımızdan emin olmak adına her malzemenin her türlü üretim ve montaj detaylarını sistemsel olarak çıkarmaktayız.

 

Bildiğiniz gibi son dönemlerde çok fazla talep gören prefabrik evler, 1950’lerden bu yana çok fazla yol kat etmiştir. Her şeyden önce seri üretim ile birlikte fiyatı mümkün olan en düşük tutma fikri artık neredeyse yok oldu. Prefabrik evler günümüzde büyük ölçüde bireysel olarak planlanan yapılar haline gelmiştir. Bu nedenle kişinin zevkine özel olarak tasarlandığından fiyatları da artmıştır. Fabrika ortamında üretilen prefabrik evler, kısa ve daha iyi planlanabilir inşaat süreci ve sabit fiyat garantisiyle popülerleşmiştir. İlginin ve fiyatların artması nedeniyle prefabrik ev sektöründe firma sayısı da artmaya başlamıştır.

 

Bu nedenle prefabrik bir ev satın aldığınızda gerçekte ne için ödeme yaptığınızı anlamınıza yardımcı olmak için aşağıdaki sorulara cevap vereceğiz.

Prefabrik evler nasıl üretilir ve fiyatlandırılır?

Dikkat edilmesi gereken gizli ücretlendirmeler var mıdır?

Prefabrik ev fiyatlarını daha fazla ve daha az yapan nedir?

 

Prefabrik Ev Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Prefabrik evinizin fiyatlarını belirleyen üç husus vardır. Bunlar prefabrik evinizin;

-          Taban fiyat

-          İsteğe göre oluşan fiyat

-          Teslimat ve kurulum

Her bir hususu inceleyelim ve maliyeti nasıl etkilediğini bulalım.

 

 

Taban Fiyat Nasıl Hesaplanır?

Evinizin fiyatını belirleyen ilk konu taban fiyattır. Bu, eviniz için ödeyeceğiniz minimum tutarı gösterir.

Prefabrik evinizin taban fiyatı iki şekilde hesaplanır:

1.       Prefabrik evinizin malzeme fiyatı

2.       Prefabrik evinizde bulunan standart bileşenlerle hesaplanan fiyat

Prefabrik evinizi inşa etme maliyeti, seçtiğiniz kat planına ve seçtiğiniz özelliklere bağlı olarak değişir. Firmamızda aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce kat planı mevcuttur veya kendi kat planınızı kendinizde tasarlayabilirsiniz.

 

Özelleştirilebilir olması prefabrik evlerin en çekici özelliğidir.

Evinizin uzunluğunu uzatmak mı istiyorsunuz? Daha büyük bir yatak odası veya daha büyük bir mutfak yapmak mı istiyorsunuz? Hatta fazladan bir oda daha eklemek mi istiyorsunuz?

 

Bunların hepsi prefabrik ev sistemlerinde mümkün!

 

Tüm bunlar, prefabrik ev fiyatlarını belirleyen etkendir. Beğendiğiniz kat planı ile firmamıza başvurduktan sonra ekibimiz proje için bir fiyat çalışması hazırlayacaktır. Bu şekilde evinizin taban fiyatı tamamlanacaktır.

Firmamız gibi üretici kimliği olan firmalardan alacağınız fiyat teklifleri; temel işlemleri, dolap ve döşeme gibi özellikleri kapsamayacaktır.

Şimdi ise ek bileşenler ile prefabrik evinizin kişiselleştirme vakti.

 

İsteğe göre oluşan fiyat nasıl oluşur?

Evinizin tüm temel bileşenleri, daha çok beğendiğiniz özellikler ile yükseltilebilir. Prefabrik evinizin daha lüks, modern ve estetik görünmesi için dış cephe kaplamasını ve çatı kaplama gibi seçeneklerini yükseltebilirsiniz. Bu gibi isteğe bağlı olarak eklenen seçenekler ile prefabrik evinizin fiyatı da değişecektir.

Prefabrik evinizin hemen hemen her şeyini yükseltebilirsiniz. Bununla beraber evinizin daha konforlu ve dayanıklı olması aynı zamanda daha modern durması için yapınız hibrit sistemle çelik ile birleştirilebilir. Bu şekilde hem çelik kadar maliyetli bir yapıdan kurtulmuş olur ve hem de görünüş olarak zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Tüm bu gibi işlemlerinin prefabrik ev fiyatlarını nasıl etkilediğini detaylı öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

 

Teslimat ve Kurulum

Teslimat ve kurulum, üretilen prefabrik ev fiyatlarını belirleyen nihai maliyetlerdir.

Teslimat ve kurulum ile ilgili birkaç süreç ve hizmet mevcuttur. Her hizmetin maliyeti zamana bağlı değişiklik gösterir. Ancak, bu gibi durumların ortalama size ne kadar mal olacağını aşağıda belirttik.

 

. Teslimat (Sevkiyat) – Fabrikanın kurulum yapılacak bölgeye olan uzaklığına bağlı değişmektedir. Örneğin; Kocaeli Gebze’de bulunan fabrikamızdan Erzurum Oltu’ya yapılacak olan prefabrik evin kurulumu için 25.000 TL gibi bir maliyet çıkacaktır.

Firmamız nakliye gibi işlemler için anlaşmış olduğu nakliye firması ile çalışmaktadır. Ancak istediğiniz takdirde nakliye işlemini siz üstlenebilirsiniz. Sizin bildiğiniz veya daha uyguna mal edeceğiniz bir nakliye firması ile siz de anlaşabilirsiniz.

 

NOT: Kilometre başına 20-25 TL civarında rakam çıkacaktır.

 

. Kurulum  işlemi firmamıza bağlıdır. Trend Yapı Prefabrik olarak prefabrik eviniz için hazırlanan fiyat teklifinde kurulum-montaj giderleri mevcuttur.

. Tesisatlar – Elektrik ve su tesisatları firmamız tarafından sıva altı olarak fiyata dahil olarak verilir.

 

SİZE AİT OLAN GİDERLER

 

. Prefabrik eviniz tek katlı ise JCB araç malzemeyi indirmek için gereklidir.

. Prefabrik eviniz çift katlı ise JCB ve Vinç gerekecektir. Bunun nedeni hem yapı için malzemelerin indirilmesi hem de üst katın kurulumu için malzemelerin Vinç yardımı ile kaldırılması.

JCB ücreti – saat başına 500 TL ile 1.000 TL arasında fiyatlandırılır.

Çift Kırma Vinç ücreti – günlük 5.000 TL – 7.000 TL arasında değişir. Ortalama 4-5 günde kurulacak çift katlı prefabrik bir bina için 30.000 TL – 35.000 TL gibi bir fiyat çıkacaktır.

 

Temel Beton ücreti – metrekare başına 500 TL gibi düşünülebilir. Örneğin; 100 metrekare prefabrik bir ev için 50.000 TL civarında bir temel beton fiyatı çıkacaktır. Ancak bu artan beton fiyatlarına bağlı değişmektedir.

 

Döşeme işlemleri maliyeti – ortalama olarak metrekare başına 200 TL civarında çıkacaktır. Ancak bu sizin istediğiniz döşemenin kalitesine bağlı da değişecektir.

 

Ancak bu hizmetler, prefabrik evinizin fiyatını kolayca arttırabilir. Bu nedenle araştırdığınız prefabrik ev firmalarının hizmet kapsamını fiyata dahil olan ve dahil olmayan işlemleri öğrendiğinizden emin olun!

 

 

 

Diğer Blogları İnceleyin

  • Prefabrik Ev Fiyatları - 4
    Prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin ilk araştırdıkları konu, Prefabrik Ev Fiyatları. Blog ekibimiz sizin için bu konuyu ele aldı.
  • Prefabrik Ev Nelerdir?
    Prefabrik evler, bileşenlerin yerinde monte edilmesi ve bitirilmesi için standart bölümlerde saha dışında inşa edildiği özel evlerdir. Geleneksel yapı tekniklerine alternatif olarak bu, daha az atık ve daha az olumsuz çevresel faktörler ile
  • Prefabrik Ev Fiyatları - 6
    Prefabrik ev, prefabrik ev fiyatları, prefabrik ev fiyatları 2021, prefabrik villa, prefabrik