Türkçe English
0532 172 96 52
Cumhuriyet Mah. Güney Yanyol Cad. No:24 Gebze / Kocaeli

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları

 Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları

 

Trend Yapı Prefabrik blog ekibinden herkese merhabalar,

 

Prefabrik Ev Fiyatları, tek katlı veya çift katlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun dışında metrekareye ve oda sayısına bağlı olacak şekilde fiyatlarda artış veya azalış yaşanır. Prefabrik ev fiyatlarını etkileyen en büyük konulardan biri anahtar teslim, ileri kaba kurulum gibi durumlardır. Anahtar teslim prefabrik ev yapımı gibi teknik özelliklerin belirlenmesi sonrasından tek katlı veya çift katlı prefabrik konut fiyatı belirlenmiş olur. Sırasıyla Prefabrik Ev Fiyatları etkileyecek gerekli hizmetleri sizler için derledik.

 

Prefabrik Evin Temel İşlemi Yapımı

Prefabrik yapılarda üretimden önce müşterilerin bilmesi gereken prefabrik ev firmalarının hizmet kapsamıdır. Müşteriler prefabrik ev üretimi yaptırırken anlaşma öncesinde hizmet kapsamını öğrenmelidir. Temel beton işlemi dahil mi? Anahtar Teslim mi? Yoksa İleri Kaba Teslim Prefabrik Ev mi?

 

Prefabrik Ev Temel İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Prefabrik evin temel betonunun yüksekliği standart olarak minimum 50 cm’dir. Ancak bu yükseklik bazı bölgelere veya arazilerin eğim veya düz alana sahip olmasına bağlı değişebilir. Türkiye’deki yapılan %90 prefabrik ev temelinin yüksekliği 50 cm olmak zorundadır. Fakat kişinin isteğine bağlı bu yükseklik arttırılabilir ancak beton maliyeti de aynı şekilde artacağından dolayı müşteriler genellikle 50 cm yüksekliği tercih etmektedir.

 

Prefabrik Ev Zemin Beton İşlemi Nasıl Yapılır?

Prefabrik evlerde hazır beton atılmaktadır. Hazır betonun türlerine göre ve prefabrik ev temeli en uygun şekilde yapılması yapının ömrünü ve zemine baskı yapıldığında toprağa batmaması için tedbirlerin ve gerekli statik hesaplamaların yapılması prefabrik evler için önemlidir.

 

Prefabrik ev için beton atma işlemi aşamaları

Adım adım beton atılırken yapılması gerekenler;

1.       Kurulum yapılacak arsanın zemininin düzeltilmesi ve sıkıştırılması yapılmalıdır.

2.       Binanın taşıyıcı direklerinin veya kolonlarının olduğu yerleri belirleyip ona göre kalıp çakılması gereklidir.

3.       Kirişlerin bağlantıları yapılmalıdır.

4.       Kolon boşluklarının taş vs. sert cisimleri ile doldurulmalıdır.

5.       Köşeler için bohçalama yapılmalıdır.

6.       Isı izolasyonu için betondan sonra EPS veya Membran gibi malzemelerle zemin yalıtımı sağlanabilir.

7.       Sonrasında şap işlemleri yapılmalı ve köşelere balık sırtı (yağlı şap) işlemi yapılmalıdır.

 

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik Ev Fiyatları veya Prefabrik Ev Maliyeti hakkında ortalama fiyat vermemiz istenirse, Prefabrik ev fiyatları; evin tasarımda iç-dış kaplaması ve zemin döşemelerinde kullanılacak malzemelere bağlı olarak metrekaresi 4.000 TL’den 6.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunun nedeni;

-          Prefabrik Evin Metrekaresi

-          Prefabrik Evin Oda-Bölmelerinde Kullanılacak Panellerin Sayısı

-          İç ve Dış Kaplama Türleri

-          Çatı Kaplama ve İzolasyon Malzemeleri

-          Döşeme Malzemeleri

Gibi işlemlerin fiyatlarının değişiklik gösterecek olmasıdır. Trend Yapı Prefabrik olarak firmamız normalde İleri Kaba Teslim Prefabrik Ev Kurulumu yapmaktadır. Ancak Kocaeli Gebze’de bulunan fabrikamızın yakınlarında bulunan İstanbul ve ilçeleri, Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi şehirlere Anahtar Teslim Prefabrik Ev Kurulumu hizmeti vermektedir.

 

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları

Tek katlı prefabrik ev fiyatları 40 metrekareden başlayıp 166 metrekareye kadar çıkmaktadır. Prefabrik ev iç planları ölçülerinde üretilmektedir. Tek katlı prefabrik evin maliyeti, evin dış ve iç kaplamasına, çatı kaplamasına ve ekstra olarak eklenecek malzemelerin adetine göre değişmektedir.

 

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları

İleri Kaba Kurulum Prefabrik Ev Fiyatı - Standart olarak 185.000 TL’den başlayıp 580.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

İleri Kaba Kurulum Prefabrik Ev Fiyatı - Ekonomik olarak 168.600 TL’den başlayıp 534.500 TL’ye kadar değişmektedir.

İleri Kaba Kurulum Prefabrik Ev Fiyatı – Modern olarak 303.500 TL’den başlayıp 575.750 TL’ye kadar çıkmaktadır.

 

Peki İleri Kaba Kurulum Nedir? İleri Kaba Kurulum Prefabrik Evlere Neler Dahildir?

İleri Kaba Kurulum, prefabrik yapının temel beton, döşeme işlemleri ve mutfak dolapları gibi işlemleri yapmamaktır. Prefabrik yapı için gereken tüm esas parçalar firma tarafından üretilir ve montajı yapılır.

 

İleri Kaba Kurulum Prefabrik Evlere Dahil Olan İşlemler şunlardır;

1.       Yapının iç ve dış duvarları

2.       Prefabrik evin iç ve dış kapıları

3.       Prefabrik yapının çift camlı PVC pencereleri

4.       Yapının çatı yalıtımı ve her türlü bileşeni

5.       Prefabrik evin iç ve dış boyası

6.       Elektrik ve su tesisatları (sıva altı)

7.       Tesisatlar için gereken (kaçak akım röleleri, buatlr, sigorta kutusu)

8.       Vitrifiye grupları (klozet, duş teknesi, lavabo ve musluk bataryaları)

9.       Yapının birleşim elemanları, kapamaları ve izolayonları

 

Firmamız ülke genelinde İleri Kaba Kurulum Prefabrik Ev sistemini kullanmaktadır. Ancak yakın bölge olarak adlandırılan İstanbul ve ilçeleri, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bursa gibi şehirlere Anahtar Teslim Prefabrik Ev işlemleri yapmaktadır. Ancak seçmiş olduğunuz prefabrik ev fiyatları kurulum yapılacak şehre göre değişecektir. Bir başka durum ise müşterilerimiz istekleridir. Müşterilerin isteğine bağlı olarak prefabrik evin maliyeti de artacak veya azalacaktır. Çünkü Anahtar Teslim Prefabrik Ev için gereken döşeme işleminde firmamızın belirlemiş olduğu döşemeler yapılacaksa maliye daha uygun olacaktır. Ancak müşterinin isteğine göre döşeme değişecekse fiyatta da değişikliğin yaşanması mümkündür.

 

Bu nedenle ister İleri Kaba Kurulum Prefabrik Ev, ister Anahtar Teslim Prefabrik Ev olsun bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

 

 

Hemen iletişime geçmek için tıklayınız.

 

Diğer Blogları İnceleyin

  • Dayanıklı Konut İçin Yenilikçi ve Güvenilir Bir Seçenek
    Prefabrik evler, uzun ömürlü ve site yapımı evlerden tamamen ayırt edilemeyen fabrika yapımı yapılar oldukları için büyük bir popülerlik kazanmıştır. Teslimatlar genellikle zamandan öncedir ve ilgili maliyetler minimumdur. Bir fabrikada,
  • 2022 Prefabrik Ev Fiyatları - 5
    Her türlü konforu içinde barındıran ve kullanıcıların isteklerine göre üretilen bu tür fabrikasyon yapılar, farklı yerleşim alanlarına rahatlıkla monte edilebilir. Ses ve ısı yalıtımı, çevre koşulları, yangın ve deprem önlemleri dikkate alınarak tasarlana
  • Prefabrik Ev Kullanımı ve Prefabrik Ev Fiyatları
    Bildiğiniz gibi Türkiye?de prefabrik evler son yıllarda büyük bir çıkış yapmıştır. Özelliklerde 2022 verilerine bakıldığında bu yıl her yıldan daha fazla prefabrik evler tercih edildiği, merak edildiği ve yaptırıldığı görülme