Türkçe English
0532 172 96 52
İçmeler Mah. Zinnur Sok. No:3 Kat:1 Ofis:4 - Lantana Plaza Tuzla/İSTANBUL

Prefabrik Dubleks Ev Modelleri

 Prefabrik Dubleks Ev Modelleri

 

 

PREFABRİK DUBLEKS EV MODELLERİ

 

Prefabrik ev, duvarı, kapısı ve diğer tüm parçalarının bir fabrikada üretilip şantiyeye yerleştirildiği ev tipidir. Panel evler inşa etmek için temel gerekmez. Bu evler genellikle bir veya iki katlıdır. Pek çok avantaja sahip olan panel evler de diğer evler gibi ses ve ısı yalıtımına da sahiptir. Ayrıca elektrik kabloları ve drenaj sistemi vardır. Konut planına ve yerleşim bölgesine göre tasarlanan panel evler istenildiği takdirde sökülüp taşınabilir. Modüler evlerde uzun üretim süreleri kısalmakta ve bu evlerin işçilik maliyetleri daha düşük olmaktadır. Hazır ve imal edilmiş olduğu için tüm ihtiyaçları kolaylıkla karşılar. Özellikle deprem ve heyelan gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Prefabrik evin özellikleri arasında çevre dostu olması da önemlidir.

Dubleks Modeller 


 Üretilen prefabrik dubleks ev modelleri genellikle kaç katmana sahip olduklarına göre değişir. Böylece tek katlı ve çift katlı olmak üzere ikiye ayrılırlar. Tek katlı prefabrik evler genellikle temel özelliklere sahiptir. Tek katlı ev modelleri 1+1 rakamı ile başlar ve modüler evlerin en uygun fiyatlı olanıdır. Evin tuvaleti, banyosu, mutfağı, salonu ve yatak odası evin metrekaresine göre ayarlanmıştır. 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri mevcuttur. Tek katlı prefabrik evlerde genellikle 2 +1 ev tercih edilmektedir. İki yetişkin veya tek çocuklu bir ailenin rahatlıkla konaklayabileceği bir yapıdır. Bir yatak odası ve bir çocuk odası bulunmaktadır. İki katlı prefabrik evler dubleks olarak adlandırılır ve alan olarak daha küçüktür. İki katlı prefabrik dubleks ev modelleri bir evin içinde daha fazla kullanılabilir alana sahiptir. 80-160 metrekare alana sahip iki katlı panel evler genellikle 2+1 veya 3+1 şeklindedir. Kalabalık ailelerin konaklaması için oldukça uygundur. 2 katlı prefabrik evleri tek katlı evlerden ayıran temel fark iki katlı evlerin balkonlu olmasıdır.

Prefabrik Dubleks Evin Avantajları


Prefabrik, özellikle çeşitli modelleri ile herkesi mest ediyor. Bu yüzden en popüler ev tipidir. Özellikleri ile prefabrik evin avantajları oldukça fazladır. Aşağıda sıralanmıştır: 
 Isı ve ses yalıtım özelliğinden dolayı her mevsim kullanılabilir. Malzeme seçiminde özgürlük sunar. 
 Kısa sürede kurulur ve oturmaya hazır hale gelir. Böylece çok hızlı hareket edebilirsiniz. 
 Modüler evler hafif malzemelerden yapıldıkları için depremlere karşı dayanıklıdır. 
 farklı modeller sunduğu için zevkinize uygun bir ev sahibi olabilirsiniz. 
Prefabrik dubleks ev modelleri binaların malzemeleri yangına ve suya dayanıklıdır. Bu nedenle çevre dostudur. Prefabrik evde değişiklik yapmak çok daha kolaydır. Mobil prefabrik evler belirli ölçüler dahilinde taşınabilir ve yeniden konumlandırılabilir. Ekonomik bir ev olduğundan bütçenize uygun bir prefabrik ev yaptırabilirsiniz.

 

Dubleks Evin Özellikleri

Minimal bir aile yapısıyla, iki katlı prefabrik dubleks ev modelleri mimari olarak büyük olabilir. Bu durumda duruma göre örneğin maliyetler açısından ekonomik olmayan bir duruma yol açabilir. Tek katlı prefabrik evler ise günümüzde daha küçük aileler için yapılıyor. Yaşamlarına lüks ve konfor getiren özellikleri ile dikkat çeken prefabrik evlerin en önemli özelliklerinden biri de balkon detayıdır. 
 İkinci kattaki balkon, iki katlı balkonu ile panel ev konforunu taçlandırıyor. İkinci katta ise birinci bahçe katına ek olarak nefes alabileceğiniz muhtelif büyüklüklerde balkon bulunmaktadır. Ancak balkon seçimi zorunlu değildir. Prefabrik dubleks ev modelleri modüler yapılar oldukları için iki katlı prefabrik yapıların tasarım yerleşimi kullanım amacına ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir. Bu sayede ister balkonu kullanabilirsiniz, ister balkon için kullanılan alanı evin metrekaresine dahil edebilirsiniz, bu durumda kullanım alanları daha geniş olur.

Diğer Blogları İnceleyin

  • Prefabrik Ev: Modern ve Ekonomik Konut Seçeneği
    Prefabrik evler, gün geçtikçe daha fazla tercih edilen bir konut seçeneği haline gelmektedir. Gelecekte, teknolojik gelişmelerle birlikte daha estetik, fonksiyonel ve enerji verimli prefabrik ev modelleri görmemiz mümkündür. Ayrıca, sürdürülebilirlik odak
  • Lüks Prefabrik Villa
    Lüks Prefabrik Villa hakkında kısa bir blog....
  • Prefabrik Yapımı ve Montajı
    Prefabrik evlerin yapımı ve kurulumu herkesin merak ettiği bir konu. Bu sebeple Trend Yapı Prefabrik blog ekibi olarak bu konuya değindik. Keyifli okumalar dileriz.