Türkçe English
0532 172 96 52
İçmeler Mah. Zinnur Sok. No:3 Kat:1 Ofis:4 - Lantana Plaza Tuzla/İSTANBUL

Prefabrik Ev Duvarlarına Ne Tür Şeyler Asılabilir?

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Prefabrik Ev Duvarlarına Ne Tür Şeyler Asılabilir?

 Prefabrik Ev Duvarlarına Ne Tür Şeyler Asılabilir?

 

 

Prefabrik Ev Duvarlarına Ne Tür Şeyler Asılabilir?

 

Prefabrik evlerin duvarları, asma işlemleri için uygun yapıya sahiptir. Duvarlara, tablolar, aynalar, raf sistemleri, saatler, mutfak dolapları ve dekoratif eşyalar gibi çeşitli şeyler rahatlıkla asılabilir. Ancak, asma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır.

 

 

Duvar Tipine Uygun Asma İşlemleri

 

Prefabrik evlerin duvarları, çelik yapı elemanları ve hafif yapı malzemeleriyle inşa edilir. Bu nedenle, duvara asılacak şeyler için uygun dübel ve askı sistemleri tercih edilmelidir. Hafif çerçeveler, resimler ve tablolar gibi dekoratif eşyalar için sivri uçlu vida veya çift taraflı bantlar kullanılabilir. Aynı şekilde, raf sistemleri ve askılıklar için de uygun dübel ve askı aparatları seçilmelidir.


Mutfak dolapları gibi daha ağır eşyaların asılması için ise ana taşıyıcı noktalar belirlenmelidir. Prefabrik evlerde ana taşıyıcılar genellikle 126 cm aralıklarla yerleştirilir. Firmalar, mutfak dolaplarının sabitlenmesi için özel karkas yapısı kullanabilirler. Bu sayede mutfak dolapları güvenli bir şekilde duvara asılabilir ve kullanılabilir.


 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prefabrik evlerin duvarlarına asılacak şeylerin ağırlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük ve ağır eşyalar için ekstra güçlü dübel ve askı sistemleri kullanılmalıdır. Ayrıca, asma işlemleri yapılırken duvarın taşıyıcı elemanlarından uzak bir bölge seçilmelidir. Taşıyıcı elemanlar üzerine yapılacak delikler, duvarın yapısını zayıflatabilir ve taşıma kapasitesini etkileyebilir.


 

Profesyonel Yardım Alınması

Eğer duvara asılacak şeylerin montajı konusunda şüpheleriniz varsa, profesyonel bir ustanın yardımını almanız doğru bir tercih olacaktır. Uzmanlar, eşyaların güvenli bir şekilde montajını sağlayacaktır ve duvarlara herhangi bir zarar gelmesini engelleyecektir.


Sonuç olarak, prefabrik evlerin duvarlarına bir şey asılabilir. Ancak, asma işlemleri yapılırken duvar tipine uygun ve doğru montaj yöntemleriyle hareket edilmelidir. Uygun dübel ve askı sistemleri kullanılarak, dekoratif eşyalar, raf sistemleri, mutfak dolapları, tablolar ve diğer asma işlemleri duvarlara güvenli bir şekilde monte edilebilir. Eğer asma işlemleri konusunda şüpheleriniz varsa, mutlaka profesyonel bir ustanın yardımını almanızı öneririz. Bu sayede, prefabrik evlerinizde estetik ve fonksiyonel bir duvar dekorasyonu sağlayabilirsiniz.


 

Prefabrik Evlerin Avantajları

Prefabrik evler, geleneksel yapı yöntemlerine göre daha hızlı ve ekonomik bir şekilde inşa edilebilirler. Yüksek mukavemetli çelik yapı elemanları ve modern malzemeler kullanılarak üretilen prefabrik evler, deprem ve doğal afetlere karşı dayanıklıdır. Ayrıca, iyi bir izolasyon sistemi sayesinde enerji verimliliği sağlarlar ve uzun ömürlüdürler. Bu avantajlarıyla prefabrik evler, farklı kesimlerden bireylerin tercih ettiği konut seçenekleri arasında yer almaktadır.

 

 

Diğer Blogları İnceleyin

 • Prefabrik Ev Romanya
  Romanya, gelişmiş bir ülke olmakla beraber sahip olduğu ılıman iklimi ve yer şekilleri bakımından prefabrik ev ortamına elverişli bir ülkedir. Ülke genelinde henüz prefabrik evler yaygın olarak faaliyete geçmemiş olsa bile gün geçtikçe
 • Gaziantep Prefabrik Ev
  Gaziantep prefabrik ev denildiği zaman aklımıza ilk gelen bölgenin isim koşullarına dayanıklı olan evler gelir. Gaziantep iklim bakımından Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş yapan bir yapısı vardır. Ayrıca prefabrik ev modelleri de oldukça uy
 • Malatya Prefabrik Evler
  Malatya prefabrik evler özelinden yola çıkarak bu tarzda olan yapılar hakkında şu bilgiler verilebilir. Fabrika ortamında üretilen yapılardır. Kolay monte edilirler. Fiyat olarak bakıldığında aynı özellikte olan bir yapıya göre çok daha ekonomiktir. Çok d