Türkçe English
0532 172 96 52
İçmeler Mah. Zinnur Sok. No:3 Kat:1 Ofis:4 - Lantana Plaza Tuzla/İSTANBUL

Prefabrik Ev Fiyatları - 22

 Prefabrik Ev Fiyatları

 

 

Prefabrik Ev Fiyatları

 

Prefabrik evler, fabrikada üretilen hazır panellerden inşa edilen evlerdir. Geleneksel inşaata göre daha hızlı ve kolay bir şekilde inşa edilebildikleri için son yıllarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Prefabrik ev fiyatları, evin büyüklüğüne, modeline, kullanılan malzemelere ve işçiliğe göre değişmektedir.


 

Prefabrik Ev Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

Prefabrik ev fiyatları, aşağıdaki faktörlere göre değişmektedir:


Evin büyüklüğü: Prefabrik evlerin fiyatları, evin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak artar.

Evin modeli: Prefabrik evlerin fiyatları, evin modeline göre değişmektedir. Örneğin, iki katlı bir prefabrik ev, tek katlı bir prefabrik eve göre daha pahalıdır.

Kullanılan malzemeler: Prefabrik evlerin fiyatları, kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Örneğin, dış cephe kaplamalı ve lüks kapı-pencere seçenekleri olan prefabrik bir ev, standart bir prefabrik ev göre daha pahalıdır.

İşçilik: Prefabrik evlerin fiyatları, işçiliğe göre değişmektedir. Örneğin, kaliteli işçilikle yapılan bir prefabrik ev, daha düşük işçilikle yapılan bir prefabrik eve göre daha pahalıdır.Prefabrik Ev Fiyatları Ne Kadar?

Prefabrik ev fiyatları, 2023 yılı itibariyle ortalama 350.000 TL ile 900.000 TL arasında değişmektedir. 100 metrekarelik bir prefabrik evin fiyatı, ortalama 620.000 TL civarındadır.


 

Prefabrik Ev Fiyatları Örnekleri

 

100 metrekarelik bir prefabrik evin fiyatı: 620.000 TL

120 metrekarelik bir prefabrik evin fiyatı: 750.000 TL

150 metrekarelik bir prefabrik evin fiyatı: 930.000 TL


 

Prefabrik Ev Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

 

Örneğin, 100 metrekarelik bir prefabrik evin fiyatı, ortalama 620.000 TL ise, burada metrekaresi 6.200 TL gibi görünmektedir. Ancak malzeme ve işçilik olarak fiyat olduğundan bu hesap tam olarak net çıkmamaktadır. İstenilen ekstra özellikler(dış cephe kaplaması, iç cephe alçıpan kaplaması), proje de kullanılan kapı-pencere sayısı, oda-bölme sayısı gibi etkenler yapının fiyatını doğrudan etkiler.


 

Prefabrik Ev Fiyatları Nasıl Düşürülür?

 

Prefabrik ev fiyatları, aşağıdaki yöntemlerle düşürülebilir:


Evin büyüklüğünü küçültün: Evin büyüklüğü, prefabrik ev fiyatlarının en önemli belirleyicisidir. Evin büyüklüğünü küçülterek, prefabrik ev fiyatlarını düşürebilirsiniz.

Daha basit bir model seçin: Prefabrik ev modelleri, tasarım ve özellik bakımından farklılık gösterir. Daha basit bir model seçerek, prefabrik ev fiyatlarını düşürebilirsiniz.

Daha ucuz malzemeler kullanın: Prefabrik ev fiyatları, kullanılan malzemelere göre değişir. Daha ucuz malzemeler kullanarak, prefabrik ev fiyatlarını düşürebilirsiniz.

İşçilik maliyetini etkileyecek özelliklerden kaçının: Prefabrik ev fiyatları, işçilik maliyetlerine göre değişir. İşçilik maliyetlerini etkileyecek işlemleri düşürerek, prefabrik ev fiyatlarını düşürebilirsiniz.

 
 

Diğer Blogları İnceleyin

  • Prefabrik Villa Fiyatları 2022 - 3
    Prefabrik evler, firmaya bağlı olarak kaliteli malzeme seçimiyle üretilen parçalardan oluşturulduğu takdirde gayet sağlıklı ve dayanıklı yapılardır. Üretici kimliği olan ve fabrikası bulunan prefabrik yapı firmaları tercih edildiğinde malzemelerini yerind
  • Prefabrik Evler Değerlerini Korur mu?
    Bitmiş bir prefabrik evin, geleneksel şekilde inşa etmeyi seçerseniz, yaklaşık %15 daha az maliyetli olmasını bekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Prefabrik ev inşa maliyetini düşük tutmak için birlikte çalışan birkaç faktör vardır, a
  • Prefabrik Ev Kullanıcı Yorumları
    Güvenilir olmayan prefabrik ev firmalarından ev yaptıran kullanıcıların şikayetleri ve nedenlerini açıkladığımız blogumuzu okumadan geçmeyin!