Türkçe English
0532 172 96 52
İçmeler Mah. Zinnur Sok. No:3 Kat:1 Ofis:4 - Lantana Plaza Tuzla/İSTANBUL

Prefabrik Evler Nasıl Yapılır?

 Prefabrik Evler Nasıl Yapılır

 

 

Prefabrik Evler Nasıl Yapılır?

 

Prefabrik evler nasıl yapılır? Prefabrik evler, kurulacakları yerden ayrı olarak fabrikalarda inşa edilir. Ev esasen yapısal bütünlüğü koruyan birimlere ayrılmıştır. Bu birimler, büyük bir birlikten birkaç küçük, birbirine kenetlenmiş bölüme kadar değişebilir. Her ünite boyutuna göre kesilir ve üretici tarafından sağlanan bir dizi yönergeye ve talimata göre fabrikada üretilir.

Prefabrik Evler Nasıl Yapılır? Her ünite, fabrikada önceden imal edilmiş ve monte edilmiş modüler bileşenler içerecektir. Buna elektrik ve sıhhi tesisat sistemleri, duvarlar, zeminler, kapılar ve pencereler dahildir. Bu bileşenler kesin özelliklere göre önceden üretilmiş ve prefabrik ev için özel olarak tasarlanmıştır. Prefabrik ev tamamen inşa edildikten sonra, büyük bir kamyonda veya birkaç küçük kamyonda ikamet yerine taşınır. Burada, verilen talimatlara uygun olarak kalifiye bir ekip tarafından monte edilir. Firmamızdan en iyi hizmetleri alabilirsiniz.

 

Prefabrik Evler İnşa Süreci

Prefabrik evler nasıl yapılır? Prefabrik evler çok sistematik bir süreçte inşa edilir. Süreç, üreticinin bir fabrikada veya atölyede evin bileşenlerini veya bölümlerini oluşturmasını ve daha sonra monte edilecek sahaya taşınmasını içerir. Bileşenler ya tamamen inşa edilmiş ya da kısmen inşa edilmiştir. Kısmen inşa edilirse, parçalar sahada ayarlanır ve monte edilir ve çoğu zaman tüm çerçeveleme sistemi fabrikada önceden monte edilir ve gerektiğinde sahaya teslim edilir. İnşaat sürecinin çoğu, fabrikada dikkatli ölçümler ve doğru bir yapı için gerekli olan hassas kesme, delme, şekillendirme ve kaynak ile tamamlanır.

 

Prefabrik Evler Üretim Süreci ve Kalite Kontrol

Prefabrik evler nasıl yapılır? Kalite kontrol, evin her unsurunun standart ve güvenli olmasını sağlamak için anahtardır. Bileşenler üretildikten sonra, üretici bileşenlerin tüm alanlarının temiz ve güvenli olmasını sağlar. Buna dış duvarlar, iç duvarlar, zeminler, tavanlar ve diğer özellikler dahildir. Bileşenler daha sonra kamyonlarla sahaya taşınır ve profesyoneller tarafından monte edilir.

Genellikle cıvata ve vidalarla birlikte takılır ve ek destekle sabitlenir. Aynı zamanda evin elektrik tesisatı ve sıhhi tesisat da bu aşamada kurulacaktır. Bileşenler monte edildikten sonra, duvarlar ve çatı hava koşullarına karşı sızdırmaz hale getirilir ve boya gibi kaplamalar uygulanır. Tüm bileşenler ve paneller tek bir yerde birbirine sabitlenmiştir ve bu nedenle prefabrik ev oturulmaya hazırdır.

 

 

Prefabrik Evlerin İnşa Aşamaları

 

Prefabrik evler nasıl yapılır? İnşaatın ilk aşamasında, mühendislik ekibi evin her bölümünün boyutlarını özetleyen bir plan tasarlayacaktır. Daha sonra bu planı, şantiyeden alınan ölçümlerle birlikte, evin 3D bilgisayar modelinin oluşturulacağı fabrikaya götürecekler. Bu model, parçaların nasıl bir araya gelmesi gerektiğine dair net bir anlayış sağlayacaktır.

 

Duvarlar, tavan ve zemin bölümleri daha sonra fabrikada prefabrik hale getirilir. Tamamlandıktan sonra şantiyeye taşınırlar. Orada, inşaat ekibi bölümleri kaldırmak ve uygun alana yerleştirmek için vinçleri kullanacaktır. Uzmanların, parçalar tam bir yapıya getirilmeden önce bazı metal parçaları birbirine kaynaklamaları gerekebilir. Firmamız sizlere bu alanda en iyi hizmetleri sunmaktadır.

Diğer Blogları İnceleyin

  • Prefabrik Evler Bulgaristan
    Prefabrik evler Bulgaristan, içerisinde faaliyet gösteren firmamız alanında uzman işletmelerdendir. Prefabrik konutların alanında uzman olan kuruluşlardan temin edilmesi son derece önem taşıyan hususların başında gelir. Firmamız prefabrik yapıları, Bulgar
  • Prefabrik Evlerin Yapılışı
    Prefabrik evlerin temel yapımı, evin montajı ve sağlamlığı için önemlidir. İşte prefabrik ev temelinin genel yapım süreci ise firmamız tarafından iki adım ile yapılıyor. Yer Tespiti prefabrik evlerin yapılışı kapsamında İlk adım prefabrik evin yerini beli
  • Prefabrik Evler - Ekonomik Evler İçin İdeal Çözüm
    Prefabrik Çevre Dostu Evler - gelecek için sağlam bir çözüm Uygun fiyat ve güvenilirlik, çoğu ev alıcısının son derece rekabetçi ve dinamik emlak alanında dikkate aldığı iki faktördür. Türkiye´nin inşaat sektörü, vasıflı işgücü sıkıntısı ve uzun